وزیر نفت:صادرات میعانات گازی 3 برابر شده است

امنیت گازی توضیح تصویر توضیح لینک توضیح لینک

وزیر نفت با اشاره به افزایش صادرات و مصرف داخلی میعانات گازی گفت: صادرات میعانات گازی که بین ۲۰ تا ۶۰ هزار بشکه در روز بود، به حدود ۲.۵ تا ۳ برابر رساندیم.

به گزارش رک نیوز و  به نقل از  خبرگزاری مهر، جواد اوجی با اشاره به اینکه کل تولیدات روزانه میعانات گازی را در داخل مصرف یا صادر کردیم، اظهار داشت: علاوه بر استفاده از تولیدات معمول، تاکنون ۲۰ میلیون بشکه نیز از ذخایر روی آب هم استفاده شده است.

وی گفت: وقتی تولید گاز را داریم، همراه گاز، میعانات گازی هم تولید می‌شود یعنی در روزهای زمستانی که اوج تولید گاز است، اوج تولید میعانات گازی هم هست.

وزیر نفت ادامه داد: در نفت راحت می‌شود حجم تولید نفت را با توجه به صادرات و مصرف داخلی، کم کرد، اما در میعانات گازی این امکان وجود ندارد، زیرا اگر تولید میعانات را کم کنیم در تامین گاز به مشکل می‌خوریم. این موضوع یکی از مهمترین مشکلات کشور برای عبور از بحران سوخت در زمستان امسال بود بخصوص آنکه حدود ۸۷ میلیون بشکه میعانات گازی روی آب داشتیم.

توضیح تصویر

اوجی با اشاره به تدابیر وزارت نفت برای افزایش مصرف داخلی و صادرات میعانات گازی اضافه کرد: صادرات میعانات گازی که بین ۲۰ تا ۶۰ هزار بشکه در روز بود، به حدود ۲.۵ تا ۳ برابر رساندیم. در نتیجه، نه تنها کل تولید ۸۶۰ هزار بشکه‌ای میعانات را در داخل مصرف یا صادر می‌کردیم، بلکه سراغ ذخایر روی آب می‌رفتیم که تاکنون ۲۰ میلیون بشکه از این ذخایر استفاده شده است.

توضیح لینک توضیح لینک توضیح لینک توضیح لینک

توضیح تصویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *