جهاد تبیین یک مأموریت دینی و انقلابی است

  • کد خبر: 781
  • /
  • فروردین 11, 1401 - ۹:۳۶ ب٫ظ
  • /
  • فرهنگی
جهاد تبیین توضیح تصویر توضیح لینک توضیح لینک

به گزارش رک نیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان:حجت‌الاسلام روح‌الله حریزاوی «قائم‌مقام سازمان تبلیغات اسلامی» با اشاره به «جهاد تبیین» از این جهاد به‌عنوان مهم‌ترین مأموریت جوانان انقلابی یادکرد و خبر داد که مقام معظم رهبری در سال جاری بیش از سی مرتبه به موضوع جهاد تبیین اشاره‌کرده است.

وی با بیان اینکه جهاد تبیین یک پدیده مالی، پولی، اقتصادی، تشکیلاتی، سازمانی و بروکراتیک نیست تأکید کرد، جهاد تبیین یک مأموریت دینی – انقلابی و یک وظیفه همگانی است.

قائم‌مقام سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در مورد جهاد تبیین معتقد است که در سخنان رهبری می‌توان «اندیشه اسلام ناب» را به‌روشنی درک کرد همان اسلامی که امام رضوان‌الله علیه نیز آن را ارائه کرد و این اسلام جدا از اسلام عصر قاجار که با طاغوت سازگاری داشت و جدا از اسلام مفلوکی بود که توسط جریان نئولیبرالیسم تبلیغ می‌شد. 

بنابه فرمایشات مقام معظم رهبری، جهاد تبیین لازم است و باید به‌صورت یک حرکت جهادی انجام شود و حرکت جهادی نیز همان‌طوری که رهبری بارها به آن اشاره داشتند و در قرآن هم آمده است «حرکتی است که رو به رویش دشمن است». لذا در حرکت جهادی؛ حتماً شما با یک دشمن درگیر هستید که برای رسیدن به اهداف خود سرمایه‌گذاری می‌کند و امثالی مثل آیت‌الله مصباح را هدف می‌گیرد که برای آنان خطرناک است.

توضیح تصویر

به گفته حریزاوی، جهاد تبیین یک واجب فوری است و واجب فوری هم در ادبیات فقهی و اصولی یعنی کاری که باید همین‌الان انجام بشود و نمی‌شود آن را به عقب انداخت.

قائم‌مقام سازمان تبلیغات اسلامی، سکوت در مقابل دشمن را جایز ندانست و ابراز مخالفت با دشمنان را نوعی جهاد تبیین عنوان کرد و یادآور شد، شما یا با حرف دشمن موافقید یا مخالفید. اگر مخالفید، یک کلمه بنویسید مخالفم. اگر می‌توانید مخالفت خود را توضیح بدهید چراکه همین عمل شما، خودش یک نوع جهاد تبیین است. اگر هم نمی‌توانید توضیح بدهید ولی می‌دانید دشمن دارد دروغ می‌گوید، یک کلمه، بگویید دروغ است. باید در موافقت با حق و یا در مخالفت با ناحق اعلام موضع کرد. چرا سکوت می‌کنید؟ حتی کامنت‌گذاری می‌تواند مصداقی از امربه‌معروف و نهی از منکر در فضای مجازی باشد.

حجت‌الاسلام حریزاوی، دفاع از توفیقات و پیشرفت‌های انقلاب اسلامی و مبارزه با آفات انقلاب و همچنین تبیین اندیشه اسلامی را از مصداق‌های دیگر «جهاد تبیین» عنوان کرد.

توضیح لینک توضیح لینک توضیح لینک توضیح لینک

توضیح تصویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *