۲۷۲ سرمایه گذار فعال خارجی در ایران

توضیح تصویر توضیح لینک توضیح لینک

فعاليت ۲۷۲ سرمایه گذار خارجی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی ایران

به گزارش رک نیوز و به نقل ازخبرگزاری ایرنا:معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ۲۷۲ سرمایه گذار خارجی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور فعال هستند که حدود ۱۱ هزار نفر در واحدهای صنعتی و تولیدی آنها مشغول به کار می باشند. رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی، در نشست خبری با رسانه‌های خارجی مقیم تهران، گفت: 851 شهرک و ناحیه صنعتی در کشور وجود دارد که بیش از ۵۰هزار واحد تولیدی کوچک و متوسط در این شهرک‌ها و نواحی صنعتی فعال هستند.

وی، همچنین اضافه کرد: واحدهای مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی كشور برای بیش از یک میلیون نفر به صورت مستقیم ایجاد شغل نموده اند. همچنین ۴۷هزار طرح در حال احداث نیز در شهرک‌ها و نواحی صنعتی وجود دارد که با تکمیل آن‌ها زمینه اشتغال بیشتری فراهم می‌شود.
رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، ادامه داد: 1060 واحد از اين واحدهاي توليدي صادرات محور هستند که محصولات تولیدی خود را به کشورهای مختلف صادر می‌کنند.
رسولیان، تصریح کرد: به عنوان نمونه زعفران و محصولات مرتبط به کشورهایی از جمله عراق، ترکیه و آذربایجان صادر مي‌شود. حوزه محصولات شیمیایی به کشورهای عراق، آذربایجان و گرجستان، محصولات حوزه نساجی به کشورهایی نظیر آلمان، قطر و کویت صادر مي‌شود.
محصولات حوزه لوازم خانگی به کشورهایی از جمله عراق، افغانستان و محصولات حوزه سنگ و سرامیک به ترکیه، ایتالیا، عراق و امارات صادر می شود.
معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت در بخش ديگري از سخنان خود، يادآور شد:
۲۷۲ سرمایه گذار خارجی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور فعال هستند که حدود ۱۱هزار نفر در واحدهای صنعتی و تولیدی آنها مشغول به کار می باشند.

رسوليان، اظهار كرد: 82 کنسرسیوم صادراتی در حوزه‌های مختلف داریم. کنسرسیوم‌های صادراتی برای ارتقاء شاخص‌های تولیدی بنگاه‌های کوچک و متوسط بازار خوبي به وجود می‌آورند.

وي، افزود: از بیش از ۵۰ هزار واحد تولیدی درون شهرک‌ها و نواحی صنعتی حدود ۹۸ درصد کوچک و متوسط هستند که باید به ارتقاء رقابت پذیری آنها کمک شود و یکی از بهترین راه‌ها رسیدن به بازارهای خارجی می باشد.
رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران همچنین اضافه كرد: ۵۰۵ خوشه صنعتی در کشور شناسایی شده است، کار ۱۲۲ خوشه تمام شده و اجرا شده است و ۵۴خوشه نیز در حال اجرا می‌باشد.
رسوليان، ادامه داد: توانمندسازی شاغلین واحدهای صنعتی و تولیدی به عنوان یک اولویت در دستور کار است که در این زمینه کارهای مختلفی انجام شده است.
وی تصريح كرد: سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران براي حضور در نمایشگاه‌هاي داخلی، اعزام هیئت‌های تجاری و حضور در نمایشگاه‌هاي خارجی به عنوان بسته‎های حمایتی مشوق‌هاي لازم را به بنگاه‌هاي كوچك و متوسط ارائه می‌دهد، راه افزایش تولید در واقع ارتقاء تقاضای خارجی است که منجر به افزايش شاخص‌های تولید، افزایش صادرات و اشتغال می‌شود.

معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت گفت:

توضیح تصویر

حمایت از طرحهای پژوهشی نیز به عنوان يك اولويت دنبال می‌شود که ۶۶۱ طرح پژوهشی انجام شده است.

رسوليان اظهار كرد: یک هزار و ۶۵۰ واحد صنعتی مستعد دانش بنیان شدن شناسايي شده است که ۷۵۹ واحد تاکنون دانش بنیان شده اند. همچنين ۲۲۹ واحد دیگر شناسایی شده و ۹۷ شرکت دانش بنیان شده است و به بيش از صد شركت دانش بنيان زمين واگذار شده است.
وي، افزود: حمایت از ایده های نوآورانه و فناورانه نیز در دستور کار است كه ۲۳۵ رویداد در این حوزه برگزار شده است. 40 مرکز خدمات فناوری برای توسعه و عارضه یابی داریم، ۶۵۰ مشاور در این مراکز مشغول به کار هستند و ۶ شهرک فناوری فعال نیز وجود دارد.
توضیح لینک توضیح لینک توضیح لینک توضیح لینک

توضیح تصویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *