رزمایش دریایی مشترک،به ثبات منطقه کمک می‌کند

رزمایش دریایی مشترک توضیح تصویر توضیح لینک توضیح لینک

رزمایش دریایی مشترک با ایران و روسیه، به ثبات منطقه کمک می‌کند.سخنگوی وزارت دفاع چین با مفید دانستن رزمایش دریایی مشترک با ایران و روسیه، گفت که این تمرین‌های نظامی به امنیت دریایی و صلح و ثبات منطقه کمک می‌کند.در ادامه تاکید مقام‌های پکن بر همکاری‌های نظامی با جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه، وزارت دفاع چین رزمایش‌های دریایی با دو کشور دیگر را مفید توصیف کرد.

«تان کِفی» سخنگوی وزارت دفاع چین امروز (پنجشنبه) گفت: «رزمایش مشترک روسیه، چین و ایران توانایی نیروی دریایی هر سه کشور برای اجرای مشترک ماموریت‌های نظامی مختلف در دریا را افزایش می‌دهد».

تان طی نشست خبری در پاسخ به سوالی درباره رزمایش مرکب با ایران و روسیه در اواخر اسفند ماه در شمال اقیانوس هند توضیح داد: «رزمایش مشترک نیروی دریایی روسیه، چین و ایران کمک مثبتی به دستیابی به امنیت دریایی و صلح و ثبات منطقه‌ای می‌کند».

به گزارش رک نیوز و به نقل ازخبرگزاری «اسپوتنیک»، او درباره همکاری‌های نظامی با روسیه نیز اظهار داشت: «ارتش ما آماده حمایت از صلح و امنیت منطقه در کنار ارتش روسیه و همکاری برای تقویت بیشتر ارتباطات راهبردی و هماهنگی است».

توضیح تصویر

رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی ۲۰۲۳ با حضور نیروهای دریایی چین، روسیه، جمهوری اسلامی ایران و یگان‌های شناور و پروازی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در واپسین روزهای اسفند سال گذشته در شمال اقیانوس هند برگزار شد که به باور تحلیلگران، برخلاف رزمایش‌های غرب، رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی با مشارکت ایران، روسیه و چین بر ارتقای ثبات جهانی و منطقه‌ای تمر کز داشت. 

پایان پیام/

توضیح لینک توضیح لینک توضیح لینک توضیح لینک

توضیح تصویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *