باکو چهار کارمند سفارت ایران را «عنصر نامطلوب» خواند

باکو چهار کارمند سفارت ایران را «عنصر نامطلوب» خواند توضیح تصویر توضیح لینک توضیح لینک

باکو چهار کارمند سفارت ایران را «عنصر نامطلوب» خواند,وزارت خارجه جمهوری آذربایجان بعد از ظهر روز پنجشنبه (امروز) چهار کارمند سفارت جمهوری اسلامی ایران را عنصر نامطلوب خواند و خواستار خروج آنها طی 48 ساعت شد.

به گزارش رک نیوز و به نقل ازخبرگزاری فارس، در ادامه اقدامات سوال برانگیز جمهوری آذربایجان در قبال ایران، وزارت خارجه باکو خواستار خروج چهار کارمند سفارت ایران شد.

رسانه‌های دولتی جمهوری آذربایجان از قبیل خبرگزاری رسمی «آذرتاج» روز پنجشنبه (امروز) گزارشی درباره اقدام وزارت خارجه این کشور علیه اعضای سفارت جمهوری اسلامی ایران منتشر کردند.

طبق این گزارش‌ها، در تاریخ ۱۵ فروردین، سید عباس موسوی، سفیر فوق العاده و تام الاختیار جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان به وزارت امور خارجه احضار شد.

توضیح تصویر

بنا بر ادعای وزارت خارجه باکو، در دیدار مقام‌های جمهوری آذربایجان با عباس موسوی «به دلیل اقدامات تحریک آمیز اخیر کشورش در رابطه با (جمهوری) آذربایجان، نارضایتی شدید به سفیر ایران ابراز شد».

رسانه‌های جمهوری آذربایجان خبر دادند که وزارت خارجه این کشور خواستار اخراج چهار کارمند سفارت ایران شده است.

طبق بیانیه ادعایی وزارت خارجه باکو، «به اطلاع سفیر ایران رسانده شد که ۴ نفر از کارکنان سفارت ایران به دلیل فعالیت‌های منافی با وضعیت دیپلماتیک و مغایر با کنوانسیون ۱۹۶۱ وین در مورد روابط دیپلماتیک توسط دولت آذربایجان عنصر نامطلوب اعلام شدند و از آنها خواسته شد ظرف ۴۸ ساعت خاک آذربایجان را ترک کنند».

این اقدام جمهوری آذربایجان در شرایطی انجام شده که به دنبال سفر اخیر وزیر خارجه باکو به تل‌آویو، اظهارات و مواضع ضد ایرانی جمهوری آذربایجان تشدید شده است.

سخنگوی وزارت خارجه جمهوری آذربایجان هفته گذشته به جای پاسخگویی درباره توافق این کشور با رژیم صهیونیستی مبنی بر تشکیل جبهه متحد علیه ایران، در ادعایی بی اساس مدعی شده بود که ایران در ترور یک نماینده پارلمان این کشور دخالت داشته است.  

این اظهارنظر واکنش ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران را به دنبال داتش و او با اشاره به طفره رفتن مقامات جمهوری آذربایجان از ارائه توضیح درباره توافق با رژیم صهیونیستی گفت: به برادران و خواهران مسلمان در آذربایجان توصیه می‌کنیم نسبت به نیات واقعی دشمن صهیونیستی هوشیار باشند.

پایان پیام

توضیح لینک توضیح لینک توضیح لینک توضیح لینک

توضیح تصویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *