هدف‌گذاری برای خودکفایی در تولید برنج در کشور

هدف‌گذاری برای خودکفایی در تولید برنج در کشور توضیح تصویر توضیح لینک توضیح لینک

هدف‌گذاری برای خودکفایی در تولید برنج در کشور.رئیس انجمن تولیدکنندگان و تأمین‌کنندگان برنج ایران با اشاره به هدفگذاری برای رسیدن به خودکفایی برنج در بلند مدت گفت: در حال حاضر در حوزه صادرات برنج اتفاقات خوبی رقم خورده است و تقویت و توسعه آن از دیگر برنامه‌ها است.

به گزارش رک نیوز و به نقل ازخبرگزاری فارس،  محمد مختاریانی با اشاره به اینکه آروزی بزرگ رسیدن به خودکفایی برنج هدف بلند مدتی است که انجمن تولیدکنندگان و تأمین‌کنندگان برنج ایران پیش روی خود قرار داده است، افزود: در حال حاضر در حوزه صادرات برنج اتفافات خوبی رقم خورده است و تقویت و توسعه این حوزه از دیگر برنامه‌هایی است که این تشکل روی آن متمرکز شده است.

رئیس انجمن تولیدکنندگان و تأمین‌کنندگان برنج ایران  افزود: پیش از این چندین انجمن به صورت رسمی و غیررسمی در حوزه برنج و واردات آن فعالیت می‌کردند، اما مشکلات حوزه تولید مؤید این مهم بود که تولید برنج ایرانی متولی واحدی ندارد.

وی بیان کرد: از طرفی وجود تعارض سنتی میان تولید و واردات برنج موجب شده بود که هر سال سیاست‌هایی متفاوت و بعضا متضاد اتخاذ شود و متعاقب آن تولیدکننده یا واردکننده و مصرف‌کننده متضرر شوند.

توضیح تصویر

وی با قدردانی از مسؤلان و مدیران وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که برای تأسیس این انجمن نهایت همراهی و همکاری را داشته‌اند، توضیح داد: نظر مساعد وزارت جهاد کشاورزی به عنوان وزارت تخصصی صنعت برنج در راه‌اندازی این انجمن مؤثر بوده و امیدواریم در ادامه راه نیز حمایت همه جانبه دولت و همچنین نمایندگان مجلس بالاخص کمیسیون کشاورزی را در کنار خود داشته باشیم.

در ادامه این مراسم مسیح کشاورز دبیر انجمن تولیدکنندگان و تأمین‌کنندگان برنج ایران با اشاره به اینکه صنعت برنج از نبود یک متولی واحد رنج می‌برد و خلاء تشکلی ملی در حوزه تولید زمینه را برای منفعت طلبی برخی فراهم کرده‌بود، افزود: تأسیس این انجمن نویدبخش روزهای روشنی پیش روی صنعت برنج است و از این پس فرصتی فراهم شده تا نظرات فعالان بخش‌های مختلف این صنعت جمع‌بندی و خروجی آن به عنوان مشاوره در اخیتار نهادهای سیاست‌گذارو تصمیم‌گیر قرار گیرد تا مؤثرترین تصمیمات برای این صنعت اتخاذ شود.

 مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه ایران ضمن ابراز خشنودی از تأسیس انجمن تولیدکنندگان و تأمین‌کنندگان برنج ایران، افزود: توجه به صنعت برنج از دو منظر برای کشورمان اهمیت دارد، اول آنکه با توسعه و بهبود وضعیت تولید بتوانیم نیاز کشور را تأمین و پس از آن بر صادرات و ارزآوری این صنعت متمرکز شویم و موضوع دیگرهدف گذاری برای کاهش واردات و ممانعت از خروج ارز از کشور است.

وی همچنین به اهمیت تأمین کالای اساسی برای کشور اشاره کرد و گفت: باید در این حوزه از اتکا و وابستگی به یک یا دو کشور پرهیز کرد و اقلام مورد نیاز را از کشورهای مختلف خریداری کرد تا وابستگی به منابع محدود به تهدید برای کشور تبدیل نشود و در این حوزه نیز این انجمن می‌تواند اثرگذار عمل کند.

پایان پیام/

توضیح لینک توضیح لینک توضیح لینک توضیح لینک

توضیح تصویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *