سبد سلامت و نگاه ویژه به مناطق محروم

سبد سلامت و نگاه ویژه به مناطق محروم توضیح تصویر توضیح لینک توضیح لینک

به گزارش رک نیوز و به نقل از خبرگزاری مهر، بهروز رحیمی، با اشاره به اینکه وزارت بهداشت در چهار دهه اخیر، گام‌های بلندی در مسیر ارتقای سلامت برداشته است، اظهار داشت: وزارت بهداشت در تمام فعالیت‌های خود رویکرد عدالت محوری را دنبال می‌کند و اولویت آن ایجاد دسترسی آسان و ارزان مردم به خدمات بهداشتی و درمانی و بهره‌مندی عادلانه مردم از سبد سلامت است.

وی با بیان اینکه هدف از مولدسازی اموال مازاد دولت تسریع در پیشرفت کشور است، افزود: نگاه ویژه مجلس شورای اسلامی به بودجه حوزه سلامت برای ارتقا کیفیت خدمات ارائه شده به مردم در اقصی نقاط کشور ضروری است.

رحیمی، رفع مشکلات بهداشت و درمان مناطق محروم را در دستور کار دولت و وزارت بهداشت عنوان کرد و گفت: به دنبال فراهم سازی شرایط ماندگاری پزشکان متخصص در مناطق کم برخوردار هستیم.

وی با بیان اینکه دستاوردهای افتخارآمیز نظام سلامت بعد از انقلاب اسلامی در حافظه تاریخی مردم باقی خواهد ماند، محرومیت‌زدایی را یکی از اهداف دولت عنوان کرد و افزود: باید توجه ویژه‌ای به حوزه بهداشت داشته باشیم و نظام شبکه را که یکی از ارکان اصلی نظام سلامت است، تقویت کنیم.

توضیح تصویر

معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه در پیش نویس برنامه هفتم توسعه در حوزه سلامت تلاش شده است در همه زمینه‌های حوزه بهداشت و درمان چابک سازی اتفاق بیافتد، گفت: بهبود و سرعت بخشی در ارائه خدمات، به خصوص حوزه بهداشت مانند احیای نظام شبکه، نظام ارجاع، پزشک خانواده، تأمین به‌موقع دارو برای مردم و…، باید در حوزه سلامت با دقت مورد بررسی و اصلاح قرار گیرد.

وی با تأکید بر این نکته که پایداری خدمات سلامت در کشور باید در برنامه هفتم توسعه به‌خوبی دیده شود، اظهار داشت: برنامه هفتم توسعه باید به نحوی تدوین و برنامه ریزی شود که بار هزینه‌های بهداشتی و درمانی از دوش مردم برداشته شده و در اقصی نقاط کشور دسترسی به حوزه‌های مختلف نظام سلامت ممکن باشد.

توضیح لینک توضیح لینک توضیح لینک توضیح لینک

توضیح تصویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *