جشن میلاد امام حسن(ع) در کربلا

  • کد خبر: 7853
  • /
  • فروردین 18, 1402 - ۱:۴۳ ق٫ظ
  • /
  • فرهنگی
جشن میلاد امام حسن(ع) در کربلا توضیح تصویر توضیح لینک توضیح لینک

جشن میلاد امام حسن(ع) در کربلا با راه‌اندازی کاروان شادی و پهن شدن سفره سبز در بین‌الحرمین.هم‌زمان با ‌جشن میلاد کریم اهل بیت، کاروان شادی در خیابان‌های منتهی به حرم‌های مطهر در کربلا راه‌اندازی شد ‌و جمعی از ایرانیان در بین‌الحرمین سفره سبزرنگ امام حسن علیه‌السلام پهن کردند.

به گزارش رک نیوز و به نقل ازخبرگزاری فارس،کربلا هم‌زمان با شب میلاد امام حسن علیه‌السلام غرق نور و شادی شد و پس از افطار، خیابان‌های منتهی به حرم‌های مطهر امام حسین و حضرت عباس علیهم‌السلام مملو از جمعیت بود؛ تا جایی که حتی کاروان‌های شادی ماشینی توسط جوانان عراقی راه‌اندازی شد.

کاروان شادی در کربلا

در این کاروان‌های شادی که در خیابان‌های مختلف کربلا راه افتاده بود، در کنار پخش مولودی و سرودهایی متناسب با میلاد امرم حسن علیه‌السلام، بین زائران گل و شکلات توزیع شد.

توضیح تصویر

جشن میلاد امام حسن(ع) در کربلا

نورافشانی نیز از دیگر برنامه‌های جشن میلاد امام حسن علیه‌السلام در کربلا بود. همچنین جمعی از زائران در حرم‌های مطهر به مولودی‌خوانی پرداخته و شب پدر شدن امام علی علیه‌السلام و مادر شدن حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها را جشن‌گرفتند. 

بین‌الحرمین در شب میلاد امام حسن (ع)

ایرانیان حاضر در کربلا نیز در کنار برپایی مراسم جشن در هتل‌های محل اقامت، در بین‌الحرمین نیز جشن میلاد کریم اهل بیت را با پهن کردن سفره سبزرنگ امام حسن علیه‌السلام و توزیع شکلات، شیرینی و  میوه را برگزار کردند. 

پایان پیام/

توضیح لینک توضیح لینک توضیح لینک توضیح لینک

توضیح تصویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *