آمادگی برای راه‌ اندازی خط دریایی ایران و عربستان

آمادگی برای راه‌ اندازی خط دریایی ایران و عربستان توضیح تصویر توضیح لینک توضیح لینک

آمادگی برای راه‌ اندازی خط مستقیم دریایی ایران و عربستان.مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان می‌گوید: آماده راه‌ اندازی خط مستقیم دریایی ایران و عربستان هستیم و مشکل فنی و بندری در این زمینه وجود ندارد.

به گزارش رک نیوز و به نقل ازخبرگزاری فارس، از بندرعباس، حسین عباس نژاد مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان امروز در گفت‌وگویی رسانه‌ای اظهار کرد:  پیش از توافق ایران و عربستان هم مبادلات تجاری بین دو کشور هر چند محدود اما وجود داشت و کالای صادراتی از ایران از مسیر امارات به عربستان می‌رسید.

وی افزود: در حال حاضر هم با اینکه حجم تجارت دو کشور و مبادلات کالا بین ایران و عربستان چشمگیر نیست و به عدد قابل توجهی نرسیده اما درخواست فعالان اقتصادی برای کاهش هزینه‌های حمل و نقل و مبادلات با عربستان، راه‌ اندازی خط مستقیم دریایی با این کشور است. 

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان بیان‌کرد: سازمان بنادر و دریانوردی این آمادگی را دارد در صورت درخواست و افزایش حجم تجارت با یک مقصد مشخص به راه‌ اندازی خط مستقیم دریایی اقدام کند.

توضیح تصویر

وی تصریح‌کرد: درباره راه‌ اندازی خطوط دریایی موضوعات اصلی توافقات اقتصادی و میزان حجم تجارت است که این موضوعات را وزارت صمت، سازمان توسعه تجارت و اتاق بازرگانی دنبال می‌کند.    

پایان پیام

توضیح لینک توضیح لینک توضیح لینک توضیح لینک

توضیح تصویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *