دلار شمارش معکوس برای سقوط

دلار شمارش معکوس برای سقوط توضیح تصویر توضیح لینک توضیح لینک

دلار شمارش معکوس برای سقوط .یک سرمایه‌دار روس که از سوی غرب تحریم شده می‌گوید: دلار بیش از حد به عنوان سلاح از سوی آمریکا مورد استفاده قرار گرفته و تا پنج سال دیگر سلطه آن در بازار جهانی به پایان خواهد رسید.

به گزارش رک نیوز و به نقل ازخبرگزاری فارس،  خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشاتودی، اولِگ دریپاسکا، سرمایه دار روس که نامش در بسته‌های تحریمی غرب علیه روسیه گنجانده شده، می‌گوید که دلار آمریکا فقط تا پنج سال دیگر بر تجارت جهانی سلطه خواهد داشت و سپس این سلطه از بین خواهد رفت.

وی مدعی شد که از دلار و مزیت آن نسبت به دیگر ارزها بیش از حد علیه کشورها به عنوان سلاح استفاده شده و در بسیاری از موارد حتی این اقدامات مبنای قانونی نداشته است.

وی در یک پست تلگرامی نوشت: 7 سال پیش دلار حاکم مطلق مبادلات تجاری و تراکنش‌های مالی در جهان بود و این سلطه به نظر تزلزل‌ناپذیر بود. اما حالا انتظار می‌رود طی سال‌های آینده شاهد متنوع‌تر شدن سبد ارزی در مبادلات تجاری جهانی باشیم.

توضیح تصویر

شمارش معکوس برای سقوط سلطه دلار

این سرمایه‌دار روس که بنیانگذار شرکت تولید آلومنیوم روس‌آل روسیه است، تأکید کرد: در گام‌های نخست کنار گذاشتن دلار سخت به نظر می‌رسد اما پس از آن جهان یک واقعیت را کشف خواهد کرد و آن هم عدم نیاز به یک ارز مسلط یا هژمون است.

هفته گذشته ژانت یلن، وزیر خزانه‌داری آمریکا نیز گفته بود که اعمال یک‌جانبه تحریم‌ها توسط واشنگتن علیه کشورها، هژمونی دلار را به مخاطره خواهد انداخت و این در حالی است که حدود یک سال پیش نظر وی کاملاً برعکس بود و می‌گفت دلار هیچ رقیب جدی در بازار جهانی ندارد و تا سال‌ها نیز نخواهد داشت.

پایان پیام/

توضیح لینک توضیح لینک توضیح لینک توضیح لینک

توضیح تصویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *