چند ثانیه قبل از مرگ چه اتفاقی می‌افتد

چند ثانیه قبل از مرگ چه اتفاقی می‌افتد توضیح تصویر توضیح لینک توضیح لینک

دانشمندان کشف کردند چند ثانیه قبل از مرگ چه اتفاقی می‌افتد.دانشمندان متوجه شدند چند ثانیه قبل از مرگ فعالیت مغز و قلب فرد افزایش می‌یابد.

به گزارش رک نیوز و به نقل ازخبرگزاری فارس، به نقل از دیلی میل، برخی از بیماران درست قبل از مرگ، افزایش فعالیت امواج مغزی را تجربه می کنند. نور در انتهای تونل که یک فرد درست قبل از مرگ تجربه می کند، می تواند ناشی از موجی از انرژی مشابه تشنج هنگام مرگ باشد.

محققان دانشگاه میشیگان با استفاده از ابزاری که امواج مغزی را اندازه گیری می‌کند، دریافتند که افراد درست قبل از مرگ جهشی در فعالیت امواج گاما را در ناحیه‌ای از مغز که مسئول هوشیاری، خواب دیدن و توهم است، تجربه می‌کنند.

آنها بر این باورند که این موضوع علت گزارش‌هایی از دیدن نور روشن، شنیدن صداها، آواز خواندن و یا حتی رؤیاهای عزیزان در هنگام نزدیک شدن به مرگ است.

توضیح تصویر

محققان با برداشتن ونتیلاتوری که افراد مورد آزمایش را زنده نگه می داشت، متوجه شدند که بیماران افزایش ضربان قلب همراه با افزایش فعالیت امواج گاما را نشان دادند. فعالیت امواج گاما سریعترین فعالیت در مغز است و با هوشیاری مرتبط است. سطوح بالای گاما معمولاً با فکر شدید و افزایش تمرکز همراه است.

این تحقیق هنوز در مراحل اولیه خود است. این مطالعه فقط چهار بیمار را شامل می شود؛ اما دانشمندان امیدوارند که راه را برای درک بیشتر نحوه واکنش مغز به مرگ هموار کند.

نشانه‌های مشابهی از فعال‌سازی گاما در مغز در حال مرگ حیوانات و انسان‌ها با از دست دادن اکسیژن به دنبال ایست قلبی ثبت شد. از آنجایی که حجم نمونه کوچک بود، تیم دانشمندان در مورد هرگونه اظهارنظر جهانی در مورد پیامدهای یافته‌ها هشدار می‌دهد. آنها همچنین خاطرنشان می کنند که نمی توان دانست که بیماران چه چیزی را تجربه کرده اند، زیرا آنها زنده نمانده‌اند.

مطالعات بزرگتر می‌تواند داده‌های بسیار مورد نیاز را برای تعیین اینکه آیا این انفجارها در فعالیت گاما شواهدی از هوشیاری پنهان حتی نزدیک به مرگ است یا خیر ارائه دهد.

پایان پیام

توضیح لینک توضیح لینک توضیح لینک توضیح لینک

توضیح تصویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *