مسمومیت های دانش آموزان یک حمله بیولوژیک است

مسمومیت های سریالی دانش آموزان یک حمله بیولوژیک است توضیح تصویر توضیح لینک توضیح لینک

مسمومیت های سریالی دانش آموزان یک حمله بیولوژیک است

یک عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مسئولین دیر متوجه شدند که مسمومیت سریالی دانش آموزان یک اقدام بیولوژیک است لذا اطلاع رسانی ضعیفی در این موضوع داشتند و امروز باید در شناسایی عامل یا عاملین این اقدامات تعجیل کنند.

به گزارش رک نیوز و به نقل از سلامت نیوز، محمد حسن آصفری در گفت وگو با شفقنا درباره نحوه پاسخگویی و شفاف سازی مسئولین نسبت به مسمومیت سریالی دانش آموزان، اظهار کرد: مسئولین مربوطه باید به طور دقیق در این موضوع پاسخگو باشند، اما متأسفانه دیر متوجه شدند که این اقدام می تواند «بیولوژیک» باشد لذا اطلاع رسانی در این زمینه بسیار ضعیف بود.

وی گفت: امروز باید دلهره ای که در میان خانواده ها وجود دارد را رفع کنند، همانطور که رییس جمهور هم دستور دادند دستگاه های امنیتی و سازمان پدافند غیرعامل باید نسبت به بررسی و شناسایی عامل یا عاملین این اقدام تعجیل کنند و به این امر سرعت ببخشند و اجازه ندهند که مردم دل نگران سلامت فرزندان خود باشند.

توضیح تصویر

وی با تأکید بر اینکه باید هر چه سریعتر تکلیف علت مسمومیت دانش آموزان روشن شود، گفت: طبق گزارش هایی که تاکنون به دست ما رسیده، علت مسمومیت ها گازهای خاصی بوده، اما اینکه این گازها به چه طریقی در داخل کلاس های مدارس منتشر شده و آیا این گازها جامد یا مایع بوده، فعلاً در حال بررسی و پیگیری است.

نماینده مردم اراک در مجلس، عنوان کرد که باید مشخص شود که نوع این گازها چه بوده و این اقدامات توسط چه کسانی صورت گرفته و هدف اصلی این افراد چیست.

آقای آصفری معتقد است که مسمومیت سریالی دانش آموزان می تواند یک نوع اقدام «بیولوژیک» باشد که بایستی سازمان پدافند غیرعامل و دستگاه های امنیتی به سرعت در شناسایی عامل یا عاملین اقدام کنند. وزارت آموزش و پرورش، وزارت بهداشت و درمان و وزارت آموزش و تحقیقات باید تدابیر لازم را در مدارس به عمل آورند تا پس از این شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم.

توضیح لینک توضیح لینک توضیح لینک توضیح لینک

توضیح تصویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *