گرامیداشت یاد شهید صبوحی سلیم‌اف در بیروت

گرامیداشت یاد شهید صبوحی سلیم‌اف در بیروت توضیح تصویر توضیح لینک توضیح لینک

گرامیداشت یاد شهید صبوحی سلیم‌اف در بیروت در اثنای سخنرانی دکتر کاظمی حقیقت اخراج اروپایی‌ها از غرب آفریقا:به گزارش رک نیوز و به نقل از خبرگزاری فارس: شرکت‌کنندگان در کنفرانس بین‌المللی «انجمن بین‌المللی تحلیلگران سیاسی» (APA) در بیروت یاد شهید صبوحی سلیم‌اف را گرامی داشتند.

بر اساس این گزارش، دکتر احمد کاظمی در آغاز سخنان خود در پنل تخصصی این کنفرانس با اشاره به روحیه انزجار مردم جمهوری آذربایجان از صهیونیست‌ها، و شهادت صبوحی سلیم‌اف از فعالان ضد صهیونیسم در باکو، بر گرامیداشت یاد این شهید تأکید کرد.
شرکت‌کنندگان در این کنفرانس نیز با نثار صلوات به روح این شهید که بعد از مدت‌ها اعتصاب‌غذا در جریان نادادگاه تجدیدنظر در باکو شهید شد، حمایت خود را از مبارزات ضدصهیونیستی مردم جمهوری آذربایجان اعلام کردند.
دکتر کاظمی پژوهشگر ارشد اوراسیا همچنین در این کنفرانس با اشاره به جذابیت‌های ژئوپلیتیکی، ژئواکونومیکی و ژئوکالچرال جمهوری آذربایجان بر ای رژیم صهیونیستی تأکید کرد هدف رژیم، تبدیل جمهوری آذربایجان به پایگاه منطقه‌ای صهیونیسم است.
وی با تأکید بر اینکه یک از اهداف جنگ دوم قراباغ به‌عنوان یک پروژه طراحی شده، ترمیم وجهه منفور رژیم صهیونیستی در بین مردم آذربایجان بود؛ افزود با همکاری دولت باکو، رژیم صهیونیستی روی سه محور اسلام‌ستیزی، ایران ستیزی و تحریف تاریخ جمهوری آذربایجان با محوریت قوم‌گرایی متمرکز شده است.
پژوهشگر ارشد اوراسیا افزود: رژیم صهیونیستی عجین بودن هویت مردم جمهوری آذربایجان با تمدن اسلامی و ایرانی را مانع تبدیل جمهوری باکو به پایگاه منطقه‌ای صهیونیسم می‌داند.
وی تأکید کرد: دولت علی‌اف نیز به دلیل فقدان پایگاه مردمی و استقرار یک هویت جعلی در این کشور بر مدار انکار و عناد با ایران، در خدمت مطامع رژیم صهیونیستی قرار گرفته است.
دکتر کاظمی در ادامه، تلاش برای ایجاد تغییرات ژئوپلیتیکی در جنوب ارمنستان در قالب فتنه انگلیسی دالان تورانی ناتو با هدف ضربه به ایران، روسیه و چین را از دیگر اهداف کلان پروژه جنگ دوم قراباغ خواند.
وی افزود ناتو به‌ویژه انگلستان به همراه رژیم صهیونیستی، از گذار منطقه غرب آسیا و اوراسیا به‌سوی نظم نوین با محوریت روسیه، چین و ایران (محور مقاومت) بسیار نگران هستند.
دکتر کاظمی تأکید کرد در چشم‌انداز آتی، قفقاز یکی از مناطق پرحرارت در فرایند نبرد برای گذار به نظم جدید منطقه‌ای خواهد بود، چرا که در محاسبات نظام سلطه، موقعیت ژئوپلیتیکی این منطقه و آمیختگی آن با شیفتگی جنون‌آمیز حکومت خاندان علی‌اف به صهیونیسم، فضای مناسبی برای ضربه‌زدن به ایران، روسیه و چین ایجاد کرده است.
این پژوهشگر اوراسیا با اشاره به مواضع دو سال اخیر ایران در قفقاز تأکید کرد علاوه بر روسیه و چین، ایران اجازه فتنه‌های ژئوپلیتیکی و ژئوکالچرال در منطقه را نخواهد داد.
شایان‌ذکر است کنفرانس بین‌المللی انجمن جهانی تحلیل‌گران سیاسی (APA) با سخنرانی وزیر فرهنگ لبنان و شرکت ده‌ها صاحب‌نظر سیاسی از ایران، لبنان، عراق، سوریه، یمن، فلسطین، ترکیه، الجزایر، اردن و دیگر کشورها در بیروت از ۱۶ اسفند آغاز شد و تا ۱۸ اسفند ادامه دارد.

توضیح لینک توضیح لینک توضیح لینک توضیح لینک

توضیح تصویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *