وقوع زلزله 7.7 ریشتری در هند، پاکستان و افغانستان

وقوع زلزله 7.7 ریشتری در هند، پاکستان و افغانستان توضیح تصویر توضیح لینک توضیح لینک

وقوع زلزله 7.7 ریشتری در هند، پاکستان و افغانستان

منابع رسانه‌ای از وقوع زلزله قدرتمندی در هند، پاکستان و کشورهای دیگر منطقه خبر دادند.

به گزارش رک نیوز و به نقل از خبرگزاری فارس ، منابع رسانه‌ای سه شنبه شب به وقت تهران از وقوع زلزله قدرتمندی در هند، پاکستان ، شمال شرقی افغانستان و کشورهای دیگر منطقه خبر دادند.

به نوشته روزنامه «ایندین اکسپرس» زمین لرزه‌های شدید سه شنبه شب در شهرهای «دهلی نو»، «پنجاب» و دیگر مناطق شمال هند احساس شد. شدت این زلزله ۷.۷ ریشتر برآورد شده است. این زلزله در ترکمنستان، هند، قزاقستان، پاکستان، تاجیکستان، ازبکستان، چین، افغانستان و قرقیزستان حس شده است.

رسانه‌های پاکستانی نیز گزارش کردند که زمین لرزه ای قدرتمند به بزرگی ۷.۷ ریشتر سه شنبه شب مناطق مختلف پاکستان از جمله «اسلام آباد» و «لاهور» را لرزاند و موجب وحشت و ترس مردم شد.

توضیح تصویر

این گزارش حاکیست، به دنبال این زلزله قدرتمند که بخش هایی از پاکستان را لرزاند، مردم به بیرون از خانه‌های خود هجوم بردند.شدت این زمین لرزه ۷.۷ ریشتر و کانون آن در ۹۰ کیلومتری شهر «کلافگان» در افغانستان بوده است.پس از وقوع این زلزله شدید در پاکستان، در چندین ساختمان در اسلام آباد ترک‌هایی ایجاد شد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که این زمین لرزه  در «راولپندی»، «پیشاور»، «کوهات» و «کویته» نیز احساس شده است. دستکم چهار نفر در جریان این زلزله در پاکستان کشته شده‌اند.

خبرگزاری «رویترز» نیز به نقل از  مرکز «تحقیقات  زمین شناسی» در آلمان اعلام کرد که  زمین لرزه ای به بزرگی ۶.۸ ریشتر منطقه «هندوکش» در افغانستان را لرزاند. این مرکز لرزه نگاری اعلام کرده که این زمین لرزه در عمق ۱۸۴ کیلومتری زمین بوده است.

چندی قبل نیز زلزله استان «بدخشان» در تاجیکستان را لرزاند.کمیته شرایط اضطراری تاجیکستان اعلام کرد که کانون آن زمین لرزه در ۳۶۶ کیلومتری جنوب شرقی شهر «دوشنبه»، ۹۰ کیلومتری غرب منطقه مرغاب، در محدوده استان بدخشان بوده است. زمین لرزه قبلی خسارات جانی یا مالی برجای نگذاشت

پایان پیام/

توضیح لینک توضیح لینک توضیح لینک توضیح لینک

توضیح تصویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *