روس ها سفر به ایران را ترجیح دادند

روس ها سفر به ایران را ترجیح دادند توضیح تصویر توضیح لینک توضیح لینک

واکنش ضرغامی به نقدها علیه صحبتهایش در فضای مجازی،برنامه ریزی برای برگزاری نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی، فراخوان مزایده چند بنا از جمله خبرهای حوزه میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته بود.

به گزارش رک نیوز و به نقل از خبرگزاری مهر در گزارشی نوشت که با وجود تبلیغات منفی علیه ایران در سایت‌های سفارتخانه‌های خارجی؛ ایران همچنان مقصد گردشگران روس است.

لغو ویزای روسیه با ایران، محدودیت‌های سفر به چین، تحریم اتحادیه اروپا و سخت گیری اروپا برای صدور ویزا به گردشگران روس، ارائه تصویر منفی از روسیه در کشورهای مختلف و ممنوعیت استفاده از کارت‌های بین المللی در روسیه مانند ویزا کارت موجب شده تا این کشور در محدودیت گردشگری داخلی و خارجی قرار گیرد.

در واقع صنعت گردشگری روسیه این روزها تحت تأثیر تحریم پروازهای بین المللی آن پس از جنگ با اوکراین قرار گرفته و توجه گردشگران روس به سمت کشورهای آسیا و خاورمیانه جلب شده است به همین دلیل سفر روس‌ها که تا ماه‌ها قبل تحت تأثیر کرونا افت کرده بود، حالا وضعیت متفاوتی دارد

توضیح تصویر

با این وجود روس‌های مرفه پس از تحریم صنعت هوانوردی غیر نظامی به سمت امارات و ترکیه سفر می‌کنند و در این کشورها بیشترین هزینه‌ها را در سفرهای طولانی مدت انجام می‌دهند. ایران نیز همچنان مقصد سفر بسیاری از گردشگران روس است این در حالی است که از چند ماه پیش تا کنون با وجود اتفاقات اخیر بسیاری از سفارت خانه‌های کشورهای خارجی اعلام کرده‌اند که شهروندانشان از سفر به ایران خودداری کنند. تعداد گردشگران خارجی ورودی به ایران نیز در اثر اتفاقات اخیر کاهش زیادی داشته است و به طور مداوم متولیان دفاتر خدمات مسافرتی در ایران اعلام می‌کنند که تورهای ورودی لغو شده است و حتی برای بهار سال ۱۴۰۲ همچنان در رکورد به سر می‌برند.

 

با این حال اما دفاتر خدمات مسافرتی که در حوزه ورود گردشگران روس فعالیت می کرده‌اند؛ بازار پررونق‌تری را دارند. حتی راهنمایان گردشگری روس زبان نیز این روزها، پر مشغله هستند.

محمدحسین یزدانی رئیس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان تهران از رونق سفر روس‌ها در ایران خبر داد و گفت: اکنون راهنمای گردشگری روس زبان در ایران کم داریم همه آنهایی که روس زبان هستند نیز مشغول به کارند و گروه‌های زیادی از روس‌ها در ایران گردش می‌کنند شاید به این دلیل که روس‌ها به اروپا نمی‌توانند بروند و ایران برای آنها بهترین مقصد از نظر هزینه، ویزا و آب و هواست.

توضیح لینک توضیح لینک توضیح لینک توضیح لینک

توضیح تصویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *