معرفی گردشگری شرکت هواپیمای ماهان در پکن

معرفی گردشگری شرکت هواپیمای ماهان در پکن توضیح تصویر توضیح لینک توضیح لینک
برگزاری رویداد معرفی گردشگری شرکت هواپیمای ماهان در پکن با حضور سفیر ایران

به گزارش رک نیوز و به نقل از شین هوا :رویداد معرفی گردشگری شرکت هواپیمای ماهان چندی پیش در پکن برگزار شد و آقای «محمد کشاورززاده» سفیر ایران در چین در این رویداد شرکت و سخنرانی کرد. 

وی گفت: ایران و چین به عنوان دو تمدن بزرگ آسیایی از هزاران  سال قبل دارای روابط دوستانه با یکدیگر بوده و در فراز و فرودهای تاریخ از همدیگر پشتیبانی و حمایت نموده‌اند، بطوریکه علیرغم تاریخ کهن این روابط، تاریخ‌نویسان هرگز تخاصم یا درگیری مستقیمی را بین دو کشور ثبت و ضبط نکرده‌اند.

آقای کشاورززاده افزود: راه ابریشم به عنوان میراث مشترک دو کشور نماد این ارتباط و تعامل دوستانه است؛ آثار باقی مانده از این راه در گوشه  و کنار ایران عزیز بعنوان یک میراث ارزشمند مایه مباهات و افتخار هر بیننده می‌باشد. ابتکار «کمربند و جاده» که ایران عضو فعال آن است، در واقع شکل ارتقاء یافته و به روز شده همان راه سنتی ابریشم  بین دو کشور است که در بسط، تقویت و استمرار تمدن‌های ایران و چین در طی قرون متمادی نقش موثری ایفاء نمود. امیدواریم از طریق سرمایه گذاری مشترک و ایجاد زیرساخت‌های لازم، این ابتکار نیز به نزدیکی و تقویت پیوندهای اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی مردم دو کشور منجر شود.

سفیر ایران خاطر نشان کرد: دیدار منظم مقامات عالی و رایزنی‌های سیاسی و اجرای پروژه‌های بزرگ اقتصادی بر عمق مناسبات ایران و جمهوری خلق چین افزوده است. روابط دو کشور که در سفر جناب آقای «شی جین پینگ» رئیس جمهوری خلق چین در سال 2016 به سطح مشارکت جامع راهبردی ارتقاء یافته بود با امضای برنامه برنامه 25 ساله جامع اقتصادی و سفر اخیر جناب آقای «رئیسی» رئیس جمهوری اسلامی ایران به پکن وارد مرحله نوینی شده است. گردشگری از حوزه‌های مهمی است که می‌تواند به نزدیکی دو ملت کمک نماید. این صنعت که در اثر شیوع کووید-19 برای مدت سه سال دچار رکود شده بود هم اکنون و با رفع محدودیت‌های مسافرتی فرصت و ظرفیت جدیدی پیدا نموده است.

توضیح تصویر

آقای کشاورز زاده در پایان گفت: خوشحالم که شرکت هواپیمایی ماهان ایر با رفع محدودیت‌های ناشی از کووید-19 پروازهای مدون خود را به شهرهای مختلف چین از سر گرفته و از طریق برگزاری این رویداد به دنبال جذب گردشگران بیشتری از چین است. امیدوارم حاصل این نشست به ارتقاء شناخت شما از جاذبه‌های گردشگری ایران و قرار گرفتن بسته سفر به ایران در بین بسته‌های سفر شما منجر شود. سفارت جمهوری اسلامی ایران در پکن  به اهمیت نقش و جایگاه تورگردانان چینی برای اعزام گردشگران به ایران واقف است و آمادگی خود را برای ارائه هرگونه کمک در این راستا اعلام می‌نماید.

توضیح لینک توضیح لینک توضیح لینک توضیح لینک

توضیح تصویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *