گرجستان درآشوب

گرجستان درآشوب توضیح تصویر توضیح لینک توضیح لینک

به گزارش رک نیوز و به نقل از کانال اخبار سوریه در ایتا:گرجستان هم در حال آشوب و بلوا و به هم ریختن است. عناصر وابسته به ناتو در این کشور نفوذ کرده‌اند و نخست وزیر که متولد فرانسه است و در آمریکا درس خوانده، عامل سرویس فرانسه به شمار می‌رود و دره حال پیش‌بردن شرایط برای عضویت این کشور در ناتو است. سازمان‌های ان‌جی‌او وابسته به اروپا و‌ آمریکا که حضور و نفوذ قدرتمندی در این کشور دارند و سالانه میلیون‌ها دلار از سرویس‌ها و بنیادهای مختلف دریافت می‌کنند، همین مسئله باعث شد تا طرحی به پارلمان برای نظارت بر پول‌های وارد شده به این کشور ارائه شود که این مسأله باعث شد نمایندگان موافق و مخالف در پارلمان با هم دعوا کنند. این دعوا البته به خارج از پارلمان در خیابان‌های تفلیس کشیده شد.‌

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، مجادله بر سر لایحه‌ای پیرامون «عوامل خارجی» که به ادعای منتقدان‌ (بخوانید عناصر و عوامل آمریکا و حامیان نخست‌وزیر وابسته به فرانسه در پارلمان گرجستان) الگوبرداری از قوانین «سرسختانه روسیه» است، به کتک‌کاری در پارلمان گرجستان کشیده شد.طبق این قانون جدید، سازمان‌هایی که بیش از ۲۰ درصد از بودجه خود را از خارج کشور دریافت می‌کنند، باید به عنوان «عامل خارجی» معرفی شوند و تحت نظارت وزارت دادگستری قرار بگیرند؛ در غیر این صورت با جریمه‌های سنگین مواجه خواهند شد.

منتقدان (مزدوران ناتو و نوچه‌های جورج سوروس) آن را با قانون ۲۰۱۲ روسیه مقایسه کرده‌اند که از آن زمان به طور پیوسته گسترش یافته و برای سرکوب جامعه مدنی روسیه و رسانه‌های مستقل» استفاده می‌شوند. منتقدان این قانون را نمادی از «تغییر حکومت اقتدارگرایانه» در گرجستان تلقی می‌کنند.

حزب حاکم گرجستان ماه گذشته میلادی اعلام کرد که از این قانون حمایت می‌کند. لاشا پارولاوا، نماینده حزب اپوزیسیون گرجستان، جنبش ملی متحد، گفت: نمایندگان احزاب مخالف گرجستان و حامیان آنها دوباره روز سه‌شنبه در حیاط پارلمان گرجستان تجمع کردند تا به لایحه در دست بررسی عوامل خارجی اعتراض کنند.وی خطاب به خبرنگاران گفت: «این لایحه امروز تقدیم مجلس شد و به موازات آن اعتراض خود را به صورت مسالمت آمیز اعلام می‌کنیم. نمایندگان حزب حاکم رویای گرجستان که اکثریت پارلمانی را در اختیار دارد، گفتند که از لایحه جدید حمایت خواهند کرد و در صورت تحقق آن تلاش خواهند کرد تا بر وتوی ریاست جمهوری غلبه کنند. مخالفان فکر می کنند این لایحه کشور را از اتحادیه اروپا دور می‌کند.

توضیح تصویر

توضیح لینک توضیح لینک توضیح لینک توضیح لینک

توضیح تصویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *