آینده پورشه، خودروهای الکتریکی خواهد بود

آینده پورشه، خودروهای الکتریکی خواهد بود توضیح تصویر توضیح لینک توضیح لینک

به گزارش رک نیوز و به نقل از یورونیوز پورشه، سازنده خودروهای لوکس اسپرت، هدف بلندپروازانه‌تری را برای خودروهای الکتریکی‌اش تعیین کرده است. این خودروساز برجسته آلمانی می‌خواهد تا سال ۲۰۳۰ فروش اتومبیل‌های الکتریکی خود را به بیش از ۸۰ درصد فروش سالیانه برساند. 

الیور بلوم، مدیر اجرایی پورشه روز جمعه ۱۸ مارس و در جریان کنفرانس مطبوعاتی گروه با تاکید بر اینکه «آینده پورشه خودروهای برقی خواهد بود»، از این هدف‌گذاری جدید گروه آلمانی پرده برداشت.

این سیاست پیش از این تنها در مورد مدل‌های برقی پورشه از جمله خودروهای پلاگین هیبریدی، اعمال می‌شد.

تایکان (Taycan) نخستین و تنها خودروی تمام الکتریکی پورشه تا به امروز است؛ اما انتظار می‌رود دو خودروی برقی بعدی این شرکت آلمانی یعنی ماکان اس‌یووی (Macan) در سال ۲۰۲۳ و مدل اسپورت ۷۱۸ باکستر تا سال ۲۰۲۵ روانه بازار شوند. مدیرعامل پورشه همچنین بدون اشاره به زمان عرضه، از تولید نسخه هیبرید مدل اسپرت ۹۱۱ خبر داد.

توضیح تصویر
  • پورشه از تایکان جی‌تی‌اس رونمایی کرد؛ این خودروی الکتریکی چه ویژگی‌هایی دارد؟

این درحالیست که حصول توافق تازه بین فولکس‌واگن و سهامدار اصلی آن پورشه اس‌ای می تواند ارزش این زیرمجموعه فولکس‌واگن را تا ۹۰ میلیارد یورو بالا ببرد. توافق تازه قرار گرفتن پورشه در فهرست زیرمجموعه فولکس‌واگن شامل عرضه حداکثر ۲۵ درصد از سهام ممتاز پورشه AG، فروش ۲۵ درصد به علاوه ۱ سهم عادی این خودروساز به پورشه اس‌ای و پرداخت ۴۹ درصد از درآمدهای اولیه عرضه نخست به سهامداران فولکس‌واگن به عنوان سود سهام ویژه است.

پیش‌تر و در اواسط ماه فوریه شرکت فولکس‌واگن از تصمیم خود مبنی بر عرضه سهام زیرمجموعه خودروهای اسپورت این شرکت یعنی پورشه، به بازار بورس خبر داده بود.

 

توضیح لینک توضیح لینک توضیح لینک توضیح لینک

توضیح تصویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *