موزه آینده در دبی افتتاح شده است

موزه آینده در دبی افتتاح شده است توضیح تصویر توضیح لینک توضیح لینک

به گزارش رک نیوز و به نقل از یورو نیوز موزه آینده در دبی افتتاح شده است.این بنای هفت طبقه بدون ستون بعنوان «زیباترین ساختمان جهان» توصیف شده است. اثری به ارتفاع ۷۷ متر با نمای فولادی ضد زنگ که با ۱۴ هزار متر هنر خطاطی عربی تزئین شده است.

این شاهکار معماری ۳۰ هزار متر مربعی یک مرکز فکری و علمی است و امیدوار است بهترین مغزها در علم و فن آوری و نوآوری را گردهم آورد و در عین حال راه‌حل هایی برای آینده نوع بشر ارائه دهد.

خلفان بلهول، مدیر عامل بنیاد آینده دبی می گوید:‌«برخلاف موزه‌های معمولی که ارزش اشیای به نمایش گذاشته شده با گذشته زمان بیشتر می شود زیرا قدیمی تر می شوند، وقتی شما درباره آینده صحبت می کنید، شما باید دائما مرتبط با آینده باشید. بنابراین بسیار مشتاقیم که ببینیم چگونه می توانیم بطور مداوم ایده‌هایی را خلق کنیم. این موضوع شما را به آینده ای دور می برد که رویا و تخیل است تا آینده ای نزدیک و آینده ای ملموس تر که در آن مردم می توانند ببینند در چند سال آینده چه اتفاقی خواهد افتاد.»

هر طبقه از موزه به موضوع خاصی اختصاص دارد، از توسعه منابع ماورای جوی تا اکوسیستم ها و مهندسی زیستی و سلامت و رفاه با تاکید بر واقعیت مجازی و افزوده، داده‌های کلان، رباتیک و هوش مصنوعی. این موزه همچنین میزبان آزمایشگاههای نوآوری است که به بخش های مختلفی از جمله بهداشت، آموزش، شهرهای هوشمند، انرژی و حمل و نقل و همچنین آزمایش اختراعات جدید با مشارکت نهادهای تحقیقاتی و دانشگاهها اختصاص دارد.

توضیح تصویر

سارا العامری، وزیر امور فن‌آوری پیشرفته امارات و رئیس آژانس فضایی امارات متحده عربی می گوید: «لنگر موزه آینده دبی، حضور مردم است که مهمترین عنصر برای نوآوری و توسعه است.»

همچون دروازه‌ای جهانی رو به آینده، این موزه در پی آنست که دبی را بعنوان یک بستر آزمایشی برای فن‌آوری های نوظهور و پایگاهی اکتشافی برای استعدادها، مخترعان و متخصصان خلاق از سراسر جهان معرفی کند تا به کشف بزرگترین چالش‌های زمانه ما کمک کند.

آینده پر از ناشناخته‌هایی است که ممکن است آنقدرها هم که فکر می کنیم دور نباشند. موزه آینده آنچه را که بشریت امیدوار است بطور جمعی و با ارزیابی مجدد ناشناخته ها و حرکت رو به جلو، تحقق دهد را به نمایش می گذارد.

توضیح لینک توضیح لینک توضیح لینک توضیح لینک

توضیح تصویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *