شرط بشار اسد، رئیس جمهور سوریه برای دیدار با اردوغان

شرط بشار اسد، رئیس جمهور سوریه برای دیدار با اردوغان توضیح تصویر توضیح لینک توضیح لینک

شرط بشار اسد برای دیدار با اردوغان؛

خروج ترکیه از اراضی سوریه و توقف حمایت آنکارا از تروریسم

به گزارش رک نیوز و به نقل ازخبرگزاری اسپوتنیک: بشار اسد، رئیس جمهور سوریه تاکید کرد که افزایش شمار پایگاه‌های نظامی روسیه در اراضی سوریه، شاید در آینده ضروری باشد زیرا حضور روسیه در سوریه با توازن قوی در جهان مرتبط است.

▪️ به گزارش  رک نیوز وی در مصاحبه‌ای با خبرگزاری اسپوتنیک افزود که دیدار من با رئیس جمهور ترکیه با خروج ترکیه از اراضی سوریه و توقف حمایت از تروریسم مرتبط است.

توضیح تصویر
بشار اسد، رئیس جمهور سوریه،
گسترش حضور نظامی روسیه در این جمهوری عربی را ایده خوبی خواند.
 وی افزود: ما معتقدیم که اگر روسیه تمایل به گسترش پایگاه‌ها یا افزایش تعداد آنها داشته باشد ، این یک موضوع فنی یا لجستیکی است. اگر چنین تمایلی وجود داشته باشد، ما معتقدیم که گسترش حضور روسیه در سوریه خوب است و به این ایده کمک خواهد کرد”.
به گفته رئیس جمهور سوریه، روز قبل، طرف های روسی و سوری در سطح وزرای دفاع درباره مسائل مربوط به همکاری نظامی گفت وگو کردند، اما موضوع پایگاه ها به طور مشخص مطرح نشد.
رهبر سوریه گفت: “معمولاً ما اعلام نمی کنیم که چه نوع همکاری بین ما و روسیه انجام می شود. زیرا این یک موضوع نظامی است که همیشه نوعی پنهان کاری دارد. این طبیعی است.”
به گفته اسد، دو طرف دیدگاه مشترکی در مورد موضوع پایگاه ها در دو بعد سیاسی و نظامی دارند. رئیس جمهور گفت: ما از نظر نظامی در این مورد بحث نکردیم.
بشاراسد:
غرب جنگ جهانی سوم را با دستان زلنسکی آغاز کرده است
درماه آگوست 2015، مسکو و دمشق توافقنامه ای را درباره استقرار نامحدود یک گروه هوایی از نیروهای مسلح روسیه در سوریه امضا کردند. این گروه در فرودگاه حمیمیم (استان لاذقیه) مستقر شده است که به همراه زیرساخت ها و قلمرو مورد نیاز آن با توافق طرفین به صورت رایگان در اختیار روسیه قرار می گیرد.
علاوه بر این، در سال 2017، مسکو و دمشق توافق نامه ای را برای استقرار یک مرکز لجستیکی روسیه برای نیروی دریایی در طرطوس به مدت 49 سال امضا کردند. پیش بینی می شود که 11 کشتی جنگی روسیه از جمله کشتی های هسته ای می توانند بطور همزمان در بندر طرطوس حضور داشته باشند. این قرارداد می تواند به طور اتوماتیک برای دوره های 25 ساله تمدید شود.
توضیح لینک توضیح لینک توضیح لینک توضیح لینک

توضیح تصویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *